Updates

Во последно време, сè почесто почнуваме да следиме профили за храна на социјалните мрежи.

Исто така, блогерите кои се „задолжени“ да ни доближат сè повеќе места за храна, како и вкусни трендови, стануваат многу популарни.

На нивните Инстаграм профили, исполнети со секаков вид храна, може да се ...

Read More

Бонтонот е јасен кога станува збор за однесување во
ресторан, па не е лошо да се имаат во предвид правилата кои се предвидени во такви прилики.

За почеток, доколку мажот доаѓа во ресторан со припадничка на понежниот пол, тој секогаш прв влегува во ресторанот.

Изборот на масата го прави тој и и...

Read More

Како до здрава исхрана?!

Храната која ја консумираме треба да содржи хранливи состијки за да се задоволат основните потреби:

Снабдување на енергија
Градење и одржување на телесно ткиво
Регулирање на телесниот процес
Правилната исхрана треба да ги задоволи трите критериуми:

Енегетски вредности...

Read More

Ресторан ШАЛОМ заедно со МПЦ “Св. ПЕТНАЕСЕТ ТИВЕРИОПОЛСКИ СВЕШТЕНОМАЧЕНИЦИ“ ќе го одбележи првиот ден од тримери и започнувањето на велигденските пости со варење на бел грав кој ќе биде осветен од страна на отец.Димитар. Сите присутни и случајни минувачи ќе може да се поклонат пред иконата на Св....

Read More

Ресторан Шалом веќе подготвен да ги дочека гостите кои ќе го посетат Струмичкиот Карневал!

Струмичкиот карневал е годишен карневал што се одржува во Струмица и е еден од најзначајните обичаи и традиции од таков вид во Македонија, којшто отишол можеби најдалеку во својата трансформација од сите т...

Read More
Learn more

РЕСТОРАН ШАЛОМ го прослави својот прв роденден. На роденденската прослава присуствуваа нивните пријатели и соработници. Неизоставен дел од роденденската забава секако беше и специјално приготвената роденденска торта. Инаку,  Ресторан Шалом го носи името од хебрејскиот јазик, на кој зборувал Исус ...

Read More

По повод една година од отворањето на еден од најлуксузните ресторани во државата, ресторанот „Шалом“ во Струмица, денеска на првиот ден од Божик, во Црквата „Свети Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици“, персоналот на овој ресторан ги почастија верниците кои доаѓаа во Црквата, со вкусна бакла...

Read More

Во новата година имајте повеќе време за себе и своите блиски, бидете исполнети со љубов и здравје и имајте прекрасни доживувања. Нека е Среќна и бериќетна!

Learn more

Here's wishing you a Merry Christmas and a Happy New Year! May your Christmas sparkle with moments of love, laughter and goodwill, And may the year ahead be full of contentment and joy.

Learn more

Testimonials

6 days ago
I love the variety of foods you can get. Great service too.
- Goran N
4 months ago
Excellent prices, great service. The food was delicious, the meals are huge. The atmosphere outside is great. The coffee could be better, don't order cappuccino, it is instant coffee.
- Igor D
2 months ago
Great Food! Polite Staff and great service.
- Boban A
Stop by our cozy, kid-friendly restaurant, where we serve-up a delicious menu which includes small plates, our notable cocktail selection and vegetarian options. For your entertainment, we have live music. We also offer outdoor seating and speedy service. Reservations accepted, so feel free to book in advance. Hope to see you soon!

Contact Us

Contact

Call now
  • 034 340 340
  • 070 324 222

Address

Get directions
Blagoj Jankov Muceto
Strumica 2400
North Macedonia

Business Hours

Mon:9:00 AM – 12:00 AM
Tue:9:00 AM – 12:00 AM
Wed:9:00 AM – 12:00 AM
Thu:9:00 AM – 12:00 AM
Fri:9:00 AM – 1:00 AM
Sat:9:00 AM – 1:00 AM
Sun:10:00 AM – 12:00 AM
Get quote
Message sent. We'll get back to you soon.